1Wtorkową wizyta przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Pasłęku postanowiliśmy wykorzystać do promocji zdrowego stylu życia, kolarstwa oraz bezpieczeństwa na rowerze i tego dnia zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia hali sportowej przy Zespole Szkół w Pasłęku. Razem z nauczycielami wychowania fizycznego, jako członkowie Teamu MUSTANG, przygotowaliśmy wiele atrakcji sportowych.

Prezentację rozpoczęliśmy od tego, co lubimy najbardziej, czyli od rowerów. Nasz najmłodszy, a zarazem najlepszy zawodnik, Adrian Szafrański, zaprezentował różne rowery począwszy od rowerka biegowego i rowerka dla dzieci, poprzez rower miejski, aż po rower górski i rower szosowy. Dzieci z zapartym tchem słuchały ciekawostek i porównywały prezentowane rowery, dostrzegając różnicę między poszczególnymi modelami.

1Adrian zaprezentował strój kolarski oraz buty, w których zapięcie wzbudziło duże zainteresowanie wśród maluchów. Jednym z ważniejszych wątków, było bezpieczeństwo. Dzieci miały możliwość założenia kasków rowerowych, by poczuć się jak prawdziwy kolarz :) Po pokazie rowerach uczennice Zespołu Szkół zaprosiły dzieci do zabawy. Przedszkolaki miały możliwość rzucania do kosza, grania w tenisa stołowego, spróbowania swoich sił z kijem do unihokeja oraz wykorzystania materaca do skoku wzwyż.

Radości było co niemiara. Na koniec każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę, a my wspaniałą laurkę wykonaną przez przyszłych sportowców. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się przyszły Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka, a może mistrz innej dyscypliny sportu.

 1 1 1 1 1 1 1

Udostępnij:
FaceBook